Вересень, 26 | Нова Каховка 10:25

Вітчизна найдорожчих почуттів

НАШ РЕСУРС
ПРОЕКТ
КОРОТКО ПРО ПРОЕКТ

Прагнення України мати власне обличчя в умовах активної інтеграції до світового та європейського співтовариства неможливе без усвідомлення свого історичного минулого, вивчення та популяризації пам’яток культурної спадщини, їх органічного включення в суспільне життя. Чи не єдиним національним атрибутом, що вже стала світовим брендом, є вишиванка, в якій закладено генетичний код української нації. У вишиванку, як виявляється, можуть бути вбрані й цілі квартали міста. І таким містом є Нова Каховка. Унікальною та неповторною особливістю міста є так звані «кам’яні вишиванки», виконані послідовниками школи «бойчукістів» в техніці різьблення по сирому тиньку, що прикрашають фасади будинків по вулицях старої частини міста, надають йому своєрідності та неповторності.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ
Неоціненного скарбу під відкритим небом, який потребує збереження та промоції, виникла ідея заохочення якомога більшої кількості людей до відкриття та взаємодії з культурною спадщиною Нової Каховки, посилення почуття приналежності до унікального спадку української нації, який відображено в «кам’яних вишиванках».

Зважаючи на неповторність та унікальність культурної спадщини Нової Каховки

Проект спрямований на збереження та репрезентацію місцевої культурної та історичної спадщини, покращення іміджу та привабливості міста Нова Каховка, особливо враховуючи те, що 2018 рік оголошено Роком охорони культурної спадщини в Україні та Роком культурної спадщини в Європі.

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не співпадати з думкою авторів проекту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки – патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення».

Поділитися в соцмережах
7