Липень, 18 | Нова Каховка 0:31

Вітчизна найдорожчих почуттів

ТВОРЕЦЬ АРХІТЕКТУРНОГО ОБЛИЧЧЯ МІСТА

ТВОРЕЦЬ АРХІТЕКТУРНОГО ОБЛИЧЧЯ МІСТА

Корисне

186 переглядів

Лютий 25, 2019

В читальному залі центральної бібліотеки оформлена книжкова виставка-портрет «Довженко Г.О. – творець архітектурного обличчя міста», присвячена 120-річчю від дня народження українського художника, скульптора-монументаліста, автора «кам’яних вишиванок» Нової Каховки.

Виставка-портрет демонструє два розділи.

У І розділі виставки «Життя як джерело» представлена коротка біографічна довідка про Довженка Г.О. (22.04.1899 р. - 21.04.1980 р.) - уродженця смт. Баштанка Миколаївської області, його фото з батьками у 1930-х роках. Саме в цей період, з 1930 року по 1936 рік, Григорій Довженко викладав «малюнок та живопис» на архітектурному факультеті Київського художнього інституту. Тут також є коротка інформація про Довженка -художника та його фото за роботою в 50-х-70-х роках ХХ століття.

Григорій Довженко – представник школи «бойчукістів».Особлива книга, яка представлена в цьому розділі, – це книга Білоконь С.І. «Бойчук та його школа», яка вийшла з друку у 2016 році.

В книзі розповідається про творчий шлях найвидатнішого українського митця Розстріляного Відродження Михайла Львовича Бойчука (1882-1937) – творця двох мистецьких шкіл (першої – паризької, чи франко-польської, другої – київської), члени яких згодом за його ім’ям отримали назву бойчукістів.

Видання доповнене творами майстрів, які збереглися, серед яких є твори Довженка Григорія Овксентійовича та художника Мизіна Олександра Васильовича (1900-1984 рр.), з яким Григорій Довженко співпрацював у Новій Каховці у 1952-1954 роках.

У ІІ розділі виставки «Творити людяне, творити прекрасне» представлені друковані видання, видані в рамках реалізації проекту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки – патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення».

Родзинкою цього розділу є книга-альбом «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», яка вийшла з друку у грудні 2018 року. Це колективна робота авторського колективу, створена в рамках вищезгаданого Проекту. Книга багато ілюстрована фотографіями «кам’яних вишиванок», гарними будівлями та видами міста для популяризації патріотизму серед молоді та залучення до нашого міста більшої кількості туристів. Виставку доповнюють різноманітні фото «кам’яних вишиванок» на будинках міста. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати читальний зал центральної бібліотеки і особисто роздивитися виставку-портрет.

 

 

Начальник відділу
Н.С. Зарудна
Поділитися в соцмережах
0
Корисна інформація
НАША АДРЕСА:

74900, Україна, Херсонська обл., м.Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 30

Телефон

Начальник - (05549) 4 33 85

Заступник  - (05549) 9 05 95

Пошта

vkt_nk@meta.ua

Місто

Нова Каховка

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА САЙТІ НАДІСЛАТИ