Липень, 17 | Нова Каховка 23:51

Вітчизна найдорожчих почуттів

Культурна спадщина                 Нової Каховки

Культурна спадщина Нової Каховки

Корисне

71 переглядів

Березень 11, 2019

Нова Каховка – місто утворене на початку 1950-х років на місці села Ключове. Воно будувалося одночасно з будівництвом Каховської гідроелектростанції, як містечко гідробудівників. ,

28 лютого 2019 року місто відзначило 67 років, адже саме в цей день робітничому селищу будівельників Каховського гідровузла, Указом Президії Верховної Ради України, було присвоєно назву «Нова Каховка».

До музею історії міста на віртуальну подорож «Культурна спадщина Нової Каховки» завітали учні НВК № 2.

Подорожуючи містом діти згадали період будівництва Каховської гідроелектростанції, забудову перших житлових кварталів. Рухаючись однією з перших вулиць міста, яку називали «дорога життя», діти дізналися історію головної вулиці - Дніпровського проспекту. Це не просто головна вулиця Нової Каховки, це - душа нашого міста. Тут дійсно якась особлива аура.

Також учні дізналися історію перейменування вулиці Високовольтної на вулицю Миколи Букіна, Молотова на Гідробудівників, Леніна на Історичну та інші.

Мандруючи вулицями звернули увагу на архітектурні родзинки міста – унікальні орнаменти на будівлях Літнього театру, Палацу культури та на житлових будинках. Будинки «старої частини міста» мають два види орнаментів: ліпні та різьблені. У 1952-1955 роках три бригади робили ліпні орнаменти, а дві бригади, під керівництвом заслуженого художника України Григорія Довженка, різьблені. За підрахунками Григорія Овксентійовича було створено понад дві тисячі квадратних метрів орнаментів на 200 будинках.

Згадали і про прибережний міський парк, що розкинувся вздовж Дніпра на площі в 10 га, який був створений завдяки таланту та кропіткій роботі головного садівника міста Семена Марковича Фалдзинського.

На прощання, гуляючи вулицями старого міста, екскурсовод музею історії міста Наталія Ільницька побажала дітям милуватися «кам’яними вишиванками», а головне – любити, вивчати і не забувати історію рідного міста.

 

 

Начальник відділу
Н.С. Зарудна
Поділитися в соцмережах
0
Корисна інформація
НАША АДРЕСА:

74900, Україна, Херсонська обл., м.Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 30

Телефон

Начальник - (05549) 4 33 85

Заступник  - (05549) 9 05 95

Пошта

vkt_nk@meta.ua

Місто

Нова Каховка

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА САЙТІ НАДІСЛАТИ