Червень, 26 | Нова Каховка 4:58

Вітчизна найдорожчих почуттів

«Кам’яні вишиванки» Нової Каховки – варто знати,  варто зберігати,  варто побачити!!!

«Кам’яні вишиванки» Нової Каховки – варто знати, варто зберігати, варто побачити!!!

Корисне

130 переглядів

Березень 21, 2019

 

Саме так назвала свій кращий туристичний маршрут команда «ProfiЛіц»!!!

 

Новокаховська молодь любить відпочивати активно, тому у міської бібліотеки для дітей виникла ідея провести командну екскурсію в формі захопливої драйвової гри, а саме мистецько-краєзнавчого квесту. Тим більше, квест – це гра, що виявляє артистичність, знання та командний дух!

 

Дійство відбувалося на фоні мальовничих пейзажів старої частини міста. Саме там новокаховські будинки «одягнуті» у вишиванки.

 

«Кам’яні вишиванки» на фасадах - це роботи художника-бойчукіста Григора Довженка. Виконані вони в авторській техніці різьблення по сирому тиньку. Монументальні панно прикрашають фасади житлових будинків, а також, Палац культури, Літній кінотеатр. Вони є мистецькими шедеврами Півдня України. «Кам’яні вишиванки» на мапі Нової Каховки», видання Відділу культури і туризму Новокаховської міської ради, за підтримки Українського культурного фонду, - мапа, яку варто мати з собою, прогулюючись старою частиною міста…

 

На кожній з п’яти зупинок ( І зупинка – Будинок дитячої творчості; ІІ зупинка – НВК №2; ІІІ зупинка – Музей історії міста; IV зупинка – Картинна галерея ім. А.С.Гавдзинського; V зупинка – ЗОШ №1) молодь виконувала різноманітні завдання та відповідала на запитання. - Чому саме такі орнаментальні сюжети містяться на Будинку дитячої творчості? - Що об’єднує між собою новокаховського поета, лауреата міжнародної літературної премії ім. Олексія Кручоних, Анатолія Бахуту і «кам’яні соняхи» художника Академії архітектури Григора Довженка? - Автором якої нової мистецької техніки вважається Григір Довженко? - На якій будівлі зосереджена найбільша кількість орнаментальних ліплень художників-бойчукістів?...

 

За правильно виконані завдання отримували листівки з кодовими словами. Ці слова знадобилися для флешмобу на кінцевій зупинці.

 

Несподівані завдання, змістовні запитання, цікаві люди… Все це сприяло отриманню незабутніх вражень від проходження даного туристичного маршруту.

 

 

Начальник відділу
Н.С. Зарудна
Поділитися в соцмережах
4
Корисна інформація
НАША АДРЕСА:

74900, Україна, Херсонська обл., м.Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 30

Телефон

Начальник - (05549) 4 33 85

Заступник  - (05549) 9 05 95

Пошта

vkt_nk@meta.ua

Місто

Нова Каховка

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА САЙТІ НАДІСЛАТИ