Вересень, 26 | Нова Каховка 11:45

Вітчизна найдорожчих почуттів

 Краса, що застигла у камені

Краса, що застигла у камені

Цікаве

620 переглядів

Квітень 15, 2019

 

Саме такою красою прикрашені будинки старої частини міста Нова Каховка, які разюче відрізняються від сучасних багатоповерхівок. На Історичній, Героїв України, Горького, Пушкіна, Дніпровському проспекті милують око узори на камені, які залишив нам у спадок художник-монументаліст Григорій Довженко.

 

У квітні 2019 року Україна відзначає 120-річчя від дня народження Заслуженого художника УРСР, члена Спілки художників України, який у 50-х роках минулого століття жив і працював у нашому місті. Це, дякуючи йому та його безцінним кам’яним розписам на перших будинках, місто Нова Каховка має особливий статус історичної пам’ятки, бо забудова історичного центру нашого міста внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток архітектури України.

 

До ювілею видатного митця у міській бібліотеці для дітей 10 квітня відбулася краєзнавча панорама «Краса, що застигла у камені», гостями та учасниками якої стали учні 5-Б класу Новокаховської гімназії.

 

Гімназисти дізналися про життя та творчість Григора Довженка, познайомились із новою книгою «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», «пройшлися» вулицями рідного міста, щоб заглибитися у символіку «вишитої» на камені краси. А потім кожен намагався стати реставратором, щоб розглянути ближче візерунки та спробувати уявити, якою були тоді вулиці Нової Каховки, коли кожен квартал мав свій колір.

 

Ось що з того вийшло – по-дитячому яскраво та творчо заграла різними барвами квітка-берегиня, різними кольорами заквітчались візерунки на ЗОШ №1 та трішечки кольору додалося до «вишиванок» на будівлі, що по вулиці Горького, 8. Малим Григорій Довженко розмальовував стіни не тільки своєї, а і сусідських хат. Тож, якщо ваша дитина розмалювала у будинку стіни, не спішіть сварити її, можливо, поряд із вами росте Майстер.

 

 

Начальник відділу
Н.С. Зарудна
Поділитися в соцмережах
2
Корисна інформація
НАША АДРЕСА:

74900, Україна, Херсонська обл., м.Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 30

Телефон

Начальник - (05549) 4 33 85

Заступник  - (05549) 9 05 95

Пошта

vkt_nk@meta.ua

Місто

Нова Каховка

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА САЙТІ НАДІСЛАТИ