Вересень, 19 | Нова Каховка 16:07

Вітчизна найдорожчих почуттів

Мистецтво єднає: 120-річчя Г.О.Довженка

Мистецтво єднає: 120-річчя Г.О.Довженка

Події

173 переглядів

Квітень 26, 2019

 

До 120-річчя народження Григорія Довженка проведена низка цікавих заходів, до яких громада Нової Каховки та Баштанки (батьківщини митця) готувалися заздалегідь.

 

В учбових закладах міста і сільської місцевості працівниками шкіл, музеїв, бібліотек протягом 2019 року проведено безліч цікавих уроків та екскурсій, пов’язаних з творчістю автора «кам’яних вишиванок» Г.О.Довженка.

 

Орнаментальні панно на будинках старої частини Нової Каховки – цікава родзинка нашого міста. Декоративні шедеври на стінах та фасадах сучасники назвали «кам’яними вишиванками», а їх автора Григорія Овксентійовича Довженка – митцем-генієм.

 

23 квітня у міському Палаці культури відбулися урочистості та святковий концерт, саме з нагоди 120-річчя митця. У фойє Палацу культури була представлена виставка дитячих робіт «Кам’яні вишиванки Нової Каховки».

 

На урочистості прибула делегація з міста Баштанка Миколаївської області – міста, де народився відомий художник.

 

На важливості зміцнення культурних зв’язків між містами наголосили міські голови Нової Каховки та Баштанки – Володимир Коваленко і Іван Рубський. Вони відзначили важливість збереження культурної спадщини та дійшли згоди до сумісної тісної співпраці.

 

Для гостей із Баштанки була запропонована цікава програма з відвідуванням родзинок нашого міста: «кам’яних вишиванок», паркової зони і чистих джерел, комплексу відпочинку «Казкова діброва», ПрАТ «ДМК «Таврія», Каховської ГЕС. Гості були в захваті, ділилися своїми приємними враженнями та запросили до Баштанки для відзначення ювілею митця на його історичній батьківщині.

 

Заходи у Баштанці

 

25 квітня представники культурного осередку міста Баштанка на чолі з міським головою Іваном Рубським зустрічали на баштанській землі делегацію з Нової Каховки у складі заступника міського голови Олега Тарабаки, начальника відділу культури Наталії Зарудної, депутата міської ради Віталія Перетятько, члена національної спілки художників України Анатолія Обельця, а також числену делегацію рідних та близьких Григорія Довженка: онуків та правнуків – Олену Довженко, Данила Базилевського, Валентину та Олега Юр’євих, Тетяну Довженко, Володимира Кушніра, Олександра та Світлану Базалій, племінниць – Ніну Довженко та Майю Шульгіну.

 

Після теплої родинної зустрічі у міській раді всі гості і господарі відвідали оновлений експозиційний зал краєзнавчого музею Баштанки, присвячений творчості славетного митця Григорія Довженка. Директор Баштанського краєзнавчого міського музею Олег Требух познайомив гостей з експозиціями.

 

Далі урочисті заходи присвячені 120-ій річниці з дня народження художника-монументаліста продовжилися в Баштанському міському Будинку культури. У фойє була розгорнута чудова виставка «Закоханий в Україну» з архівів родини Г. О. Довженка. Олена Довженко, онука видатного земляка – провела невеличкий екскурс по фотороботам. Присутні дійшли згоди, що виставка матиме продовження в Новій Каховці. На її відкриття влітку цього року побажали приїхати рідні Г. О. Довженка.

 

Нікого не залишило байдужим й святкове тематичне дійство «Натхнений творчістю» підготовлений працівниками міського Будинку культури та аматорами сцени Баштанської ОТГ. Перед початком заходу присутні у залі переглянули фільм про Григорія Довженка.

 

Щиро і сердечно вітали всіх присутніх з визначною подією – 120 років з дня народження патріарха мистецтва – Г. О. Довженка голова Баштанської ОТГ Іван Рубський та заступник міського голови Новокаховської міської ради Олег Тарабака.

 

-Сьогодні мистецтво зробило велику справу, поєднало два міста – Баштанку і Нову Каховку, – сказав О. А. Тарабака. На добру згадку про баштанський край Іван Рубський вручив Олегу Тарабаці картину від творчої інтелігенції об’єднаної територіальної громади (автор картини Володимир Грєбьонкін).

 

‒ Для нашої всієї родини – сьогодні історичний день. Я впевнена, що цей день є історичним і для малої батьківщини нашого дідуся, для рідної його землі, яку він любив і якій він присвятив багато своїх творів, – виступаючи сказала Олена Довженко. – На такому високому рівні відзначати ювілей – величезна гордість. І я рада, що ми досягли все це разом. Велика подяка за це всім, хто долучився до вшанування пам’яті Григорія Довженка – всій моїй родині, громаді Баштанщини та громаді Нової Каховки. Я впевнена, що Григорій Овксентійович гордиться нами всіма. Ця урочиста подія надає кожному з нас впевненості, що ми робимо для культури України все, щоб вона жила. І я всім за це щиро вдячна!

 

Онука митця Олена Довженко зазначила: «Планів багато, але тільки сьогодні ми розуміємо, що все можливо, що те, що ми задумали втілюється в життя і не є чимось міфічним, а стає реальністю, бо ми бачимо результат… На сьогодні є два краї, тісно пов’язані з творчістю Г.О. Довженка: у Баштанці представлені його станкові роботи, а у Новій Каховці – монументальні. Це просто готовий тур для того, щоб ці два краї об’єдналися. Я впевнена, що ті, хто приїхав з Нової Каховки вражені побаченим. Сьогодні це об’єднання відбулося завдяки діду, який усіх познайомив».

 

Організаційний комітет висловлює щиру подяку за допомогу в організації проведення заходів по відзначенню ювілею видатного митця Г.Довженка: Анатолію Обельцю, Олені Навроцькій, депутатам міської ради Віталію Перетятько, Олені Іщенко, працівникам музею історії міста, Палацу культури, центральної бібліотеки, дитячої школи мистецтв, дитячої музичної школи, а також за інформаційну підтримку nk-online та радіо і газета «Нова Каховка»

Поділитися в соцмережах
1
Корисна інформація
НАША АДРЕСА:

74900, Україна, Херсонська обл., м.Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 30

Телефон

Начальник - (05549) 4 33 85

Заступник  - (05549) 9 05 95

Пошта

vkt_nk@meta.ua

Місто

Нова Каховка

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА САЙТІ НАДІСЛАТИ