Вересень, 19 | Нова Каховка 15:24

Вітчизна найдорожчих почуттів

В Палаці культури Нової Каховки відбулося урочисте відкриття виставок, присвячених 120-ій річниці з дня народження Григорія Довженка

В Палаці культури Нової Каховки відбулося урочисте відкриття виставок, присвячених 120-ій річниці з дня народження Григорія Довженка

Події

48 переглядів

Липень 1, 2019

13 червня 2019 року о 13:00 годині в Палаці культури відбулося урочисте відкриття виставок, присвячених 120-ій річниці з дня народження видатного художника-монументаліста Григорія Овксентійовича Довженка.

Увазі новокаховчан, які прийшли до Палацу культури, були представлені виставки станкових робіт митця з фондів Баштанського краєзнавчого музею «Закоханий в Україну» та фотовиставка «Життєвий та творчий шлях Григорія Довженка», яку підготувала родина Григорія Довженка.

До присутніх з словами привітання звернувся міський голова Володимир Іванович Коваленко, який висловив вдячність як колегам з Баштанки, так і членам родини Григорія Довженка, завдяки яким ми побачили Григорія Довженка з невідомих нам сторін.

До присутніх звернулася онука Григорія Довженко Олена Тарасівна. Вона висловила вдячність міському голові Нової Каховки Володимиру Коваленку і всім новокаховчанам, які зберегли історичну спадщину її діда у вигляді «кам’яних вишиванок».

Вона розповіла, що зараз працює над монографією, присвяченою творчості своїх визначних батьків – діда Григора Довженка, батька Тараса Григоровича Довженка, відомого архітектора та тітки Лесі Григорівни Довженко – відомої художниці, авторки сімейної фундації «Творча родина».

Ця родинна експедиція Довженків почалась в Америці, де зараз проживає Тарас Довженко. Пані Олена у 2016 році уперше відвідала Нову Каховку, де побачила скульптурні орнаментальні панно роботи Григора Довженка в техніці різблення по сирому тиньку, що прикрашають більше ста будинків нашого міста.

Тому, коли до 120-ти річчя від дня народження митця вона підготувала фотовиставку з родинного архіву «Життєвий та творчий шлях Григорія Довженка», то обов’язково хотіла, щоб з нею ознайомилися і новокаховчани.

Перед присутніми також виступила пані Валентина Юрьєва, двоюрідна онука Григорія Довженка, яка поділилася спогадами про свого знаного діда.

Після завершення урочистої частини пані Олена провела ознайомчу екскурсію по виставці для міського голови Володимира Коваленка та відвідувачів.

На відкритті виставки були присуті діти з міста-побратима Дрогобича, які відпочивають в Новій Каховці.

Поділитися в соцмережах
1
Корисна інформація
НАША АДРЕСА:

74900, Україна, Херсонська обл., м.Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 30

Телефон

Начальник - (05549) 4 33 85

Заступник  - (05549) 9 05 95

Пошта

vkt_nk@meta.ua

Місто

Нова Каховка

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА САЙТІ НАДІСЛАТИ